Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
„La Vitleem colo-n jos, Cerul arde luminos...”
Pr Gabriel Toma: 28-12-2015 12:19:25 in Sufletul acestei câmpii...

„La Vitleem colo-n jos 
                                                     Cerul arde luminos...” 

  Pe Bărăgan, amurgul, din Ajunul Crăciunului 2015, a desenat pe nori cu prea frumoase vopsele, deci atmosfera este propice anamnezei Nașterii Domnului

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator