Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ploaia sfârşitului de întuneric
Administrator: 24-10-2017 07:48:41 in Sufletul acestei câmpii...


toamna asta are ceva din mirosul
lemnului din care Noe şi-a construit arca.

toamna asta are ceva din mirosul
flăcărilor pe care Ilie le-a înalţat

toamna asta are ceva din mirosul
spicelor culese de Ruth, găsite pe câmpul lui Booz.


                      Jasmin Petrescu

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator