Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Flori de pe Iza transplantate în Câmpia Soarelui
Administrator: 10-09-2017 08:04:28 in Sufletul acestei câmpii...
    Credincioasele originare din tărâmul binecuvântat al Maramureșului, care au fost aduse de împrejurările vieții prin locurile noastre, păstrează atmosfera de acasă, împodobind icoanele și vasele decorative din lut, cu ștergare frumos alese cu flori și frunze ale grădinii neveștejite. 
    Prin acest obicei li se mai ostoiește dorul de meleagurile natale și de oamenii locului lor de baștină.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator