Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Privește-Te în vie și vezi-Te-n grâu
Administrator: 05-07-2017 04:01:26 in Sufletul acestei câmpii...

     

     Podgorii bogate și lanuri mănoase,
     Pământul acesta Iisuse Hristoase,
     E raiul în care ne-a vrut Dumnezeu,
     Privește-Te în vie și vezi-Te-n grâu,
     Și sângeră-n struguri și frânge-te-n pâine,
     Tu, viață de-apururi a neamului meu.

                                    Nichifor Crainic


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator