Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Biblia împotriva protestantismului
Administrator: 26-04-2017 11:06:17 in Resurse
 Protestanții sunt ajutați să înțeleagă faptul că Sfânta Tradiție a Ortodoxiei este întru totul sprijinită pe referințe biblice.  Citind această carte, cei din afara Bisericii lui Hristos (protestanții, neoprotestanții și romano-catolicii), vor ințelege cât de mult s-a depărtat Reforma de mesajul lui Hristos și cât de greșit au fost interpretate Evangheliile de cei ce s-au înstrăinat de Ortodoxie.

EDITURA: ECCLESIAST
APARIȚIE: 2012 
PAGINI: 136 


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator