Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Reîntâlnire cu un drag ucenic
Pr Gabriel Toma: 17-08-2016 08:57:00 in Misiune
  Luni, 15 august 2016, în biserica parohială comunitatea noastră a avut bucuria de a primi vizita tânărului Cornel, absolvent merituos al Seminarului teologic din Slobozia și fost elev al nostru (la ora de Religie) în cadrul ciclului gimnazial la Școala Radu Vodă. De-a lungul timpului Cornel a mai vizitat parohia Plevna împreună cu ceilalți 3 colegi și ucenici ai noștri, care au urmat calea studiilor teologice din cadrul generației lor.
   Umăr la umăr, Ilie -colegul său de clasă și fiul nostru duhovnicesc- și Cornel au oferit răspunsurile liturgice și susținerea cântării de strană. 
  Poporul credincios a fost încântat de prestația celor doi foști seminariști, invitându-i să împlinească mai des îndemnul din Psalmul 33,3 „Slăviţi pe Domnul împreună cu mine şi să înălţăm numele Lui împreună.”

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator