Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Eu sunt bătrân, femeia mea înaintată în zilele ei
Pr Gabriel Toma: 17-08-2016 06:02:24 in Misiune
  În Postul Adormirii Maicii Domnului, o dimensiune importantă a vizitelor pastorale desfășurate în săptămâna a doua a postirii,8- 12 august 2016, a fost cea de facilitare a întâlnirii euharistice pentru acei credincioși în care vârsta și suferința trupească fac cu multă greutate deplasarea în exteriorul locuinței, dar care în ciuda suferințelor și a vârstei mai neputincioase, respectă cu multă acrivie rânduielile creștinești ale respectivei perioade bisericești (post, rugăciune, milostenie) 
  Acești venerabili și buni creștini au fost cercetați acasă, aducându-li-se mângâiere, bucurie, darul comuniunii cu cele Sfinte, ca unor vrednici și de toată cinstea înaintași în viața de credință.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator