Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Daruri din Ierusalimul neamului românesc
Pr Gabriel Toma: 24-03-2016 10:01:29 in Misiune
 
Un iubit fiu duhovnicesc al parohiei, întors de la un pelerinaj la mănăstirile din Bucovina, mândra floare a României, a oferit, cu multă dragoste, bibliotecii parohiale discuri cu cântări bisericești executate de părinții Mănăstirii Putna: Paraclisul Maicii Domnului, Din Psalmii lui David (vol 1, 2), Cântări din slujba Sfântului Voievod Ștefan cel Mare, Brațele părintești.
  Aceste discuri cu psalmi și rugăciuni cântate vor fi utilizate pentru crearea unui fond sonor potrivit în timpul lecțiilor catehetice și a altor activități cu credincioșii.
  Binecuvintează Doamne pe cei ce iubesc podoaba casei Tale!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator