Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ziua-ntâi din martie, începutul vizitelor pastorale de primăvară
Pr Gabriel Toma: 05-03-2016 05:32:50 in Misiune
  Continuitatea unei tradiții venerabile, prin sfințirea apei în ziua întâi a lunii martie și mai apoi cercetarea parohienilor la domiciliu pentru binecuvântarea caselor prin rugăciune și stropire cu agheasmă, s-a celebrat și în acest an, 2016, cu multă bucurie duhovnicească și nădejde în binecuvântare cerească.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator