Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Curățenie de primăvară în curtea bisericii și a casei parohiale
Pr Gabriel Toma: 24-02-2016 09:25:11 in Misiune
  În conformitate cu Statutul pentru organizarea și funcționarea Bisericii Ortodoxe Române, Comitetul parohial prin Serviciul administrativ-gospodãresc se îngrijește de înzestrarea și înfrumusețarea bisericii, precum și de cimitirul parohial; veghează la întreținerea monumentelor eroilor și a troițelor de pe teritoriul parohiei; are grijã de întreținerea curții bisericii, a spațiilor verzi și a incintei (casã parohialã, casa de prãznuire, clopotnițã, capelã, muzeu etc.). 
  Profitând de zilele însorite de la sfârșitul lunii februarie 2016, s-au desfășurat activități gospodărești în spațiile verzi plantate cu flori. S-au strâns frunzele uscate și s-au toaletat trandafirii, urmând ca la timpul potrivit să se semene plantele pentru flori.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator