Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Per pedes apostolorum
Pr Gabriel Toma: 11-01-2016 08:15:24 in Misiune
   Strănepoții părintelui Ilarion Fiera, continuînd o lucrare a dragostei neîncetate, au oferit comunității noastre, în ajunul Bobotezei 2016, o nouă căldărușă pentru agheasmă, folositoare în vizitele pastorale și la alte rânduieli de rugăciune ce presupun stropirea cu apă sfințită.   
  Dragostea pentru biserica și comunitatea în care strămoșul lor venerabil a depus mult efort și lucrare în slujba Domnului, este o dovadă că atmosfera duhovnicească a vieții în familie se extinde și asupra urmașilor, din neam în neam, ca o moștenire sfântă și ca un angajament perpetuu de a călca pe urmele înaintașilor în credință.
  Alături de noi, familiile Caravia și Barba, deși cu trupurile sunt îndepărtate, cu sufletul participă din plin la toate bucuriile și suplinesc, generos, multe din neputințele noastre.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator