Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rugăciune la începerea anului 2016
Pr Gabriel Toma: 08-01-2016 11:03:07 in Misiune
  În prima zi din anul 2016, în biserica parohială, s-a săvârșit Te Deum cu rugăciune pentru binecuvântarea noului an asupra Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, asupra poporului român celui binecredincios de pretutindeni și asupra credincioșilor prezenți la rugăciune.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator