Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
A doua zi de Crăciun la filia Valea Rusului
Pr Gabriel Toma: 04-01-2016 07:47:34 in Misiune
  Sâmbătă, 26 decembrie 2015, în a doua zi de Crăciun, slujba de seară s-a desfășurat în biserica filiei Valea Rusului, unde s-au oficiat Vecernia și Acatistul Sfântului Ștefan. Cu această ocazie s-a dat citire, și în această biserică, a Pastoralei de Crăciun a preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator