Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Chemarea pământului
Pr Gabriel Toma: 20-12-2015 05:06:52 in Misiune
  Încheind perioada vieții active profesional, și având ca refugiu casa părintească, destule familii ce au părăsit oarecând satul pentru viața de oraș, se retrag la locul de baștină, lăsând fiilor- fiicelor lor de la oraș locuința de „la bloc”. 
 Părăsind pustiul de beton vârstnicii tineri descoperă, cu multă aviditate, traiul „patriarhal” al vieții la țară: creșterea păsărilor, cultivarea viței de vină, supravegherea straturilor de legume, mângâierea florilor, simțirea pământului „viu” sub tălpi...

:

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator