Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cercetarea credincioșilor din Valea Rusului
Pr Gabriel Toma: 23-11-2015 09:14:31 in Misiune
    Îți mulțumim Doamne Iisuse Hristoase, că ne-ai dăruit pe Părintele nostru Antonie de la Iezer, ca să ne fie mijlocitor și ajutător în neputințele noastre.

   Dacă nu am avea pe Sfinții Tăi Rugători, ce ne-am face noi ?...

 Sfinte Părinte Antonie, toată viața ta ai închinat-o Iubirii de Dumnezeu. Coboară o picătura de Iubire și pentru noi. Suntem răi și cu păcate de moarte, dar nu deznădăjduim de mântuirea noastră, alergând și la sprijinul tău.

  Roagă-te Sfinte Părinte, Noul Antonie și pentru noi, împreună cu Preacurata Născatoare de Dumnezeu, Mijlocitoarea Lumii către Hristos. (Acatist)

  Luni, 23 noiembrie 2015, la biserica filie Valea Rusului, credincioșilor, ce nu pot parcurge distanțe prea lungi, precum și celor ce nu-și pot părăsi patul suferinței, le-a fost ascultată spovedania și au primit Sfânta împărtășanie. Aceste lucrări ale preoției sacramentale creștine au urmat după slujba Acatistului Sfântului Cuvios Antonie de la Iezerul Vâlcii.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator