Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Sfințirea icoanelor Maicii Domnului- eveniment misionar și pastoral
Pr Gabriel Toma: 23-11-2015 08:20:13 in Misiune
 La sărbătoarea Întrării Maicii Domnului în biserică, o sumă de icoane ale Măicuței, ce au fost aduse, din timp la biserică de către credincioși, pentru sfințire, au primit podoaba nevăzută a harului Preasfântului Duh, pentru a deveni „tuturor celor ce cu credință de vor ruga înaintea lor, vindecătoare de neputințe trupești și sufletești și liberare și acoperământ puternic de toate bântuielile vrăjmașului” (Molitfelnic).
 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator