Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Slujba Luminii line
Pr Gabriel Toma: 21-11-2015 07:22:48 in Misiune
   În ajunul sărbătorii Intrării Maicii Domnului în biserică, la ceasul înserării, sunetul toacei și al clopotul au transmis văzduhului o vibrație specială, cea care invită la vibrare spirituală prin rugăciune. Prezența credincioșilor în biserica parohială a fost închipuită ca o împreună participare la cortegiul ce o conducea pe prunca Maria spre afierosire și creștere din putere în putere a rugăciunii și supunerii față de Domnul, ce a culminat cu mântuitorul „Fiat!”
  Vecerniei i-a urmat Litia și Taina Mărturisirii.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator