Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cântăreții parohiei Plevna au participat la slujba misionară din parohia Răzvani
Pr Gabriel Toma: 15-11-2015 07:53:42 in Misiune
   Cu dragoste frățească, răspunzând invitației părintelui Marius- slujitorul lui Dumnezeu și al oamenilor din parohia Răzvani-  cântărețul bisericesc, teolog, al parohiei Plevna și studentul teolog din satul nostru au participat duminică, 15 noiembrie 2015, la o slujbă misionară în care s-a oficiat Taina Sfântului Botez asupra mai multor prunci.
   Momentul în sine a fost o lucrare de slujire și misiune despre care au învățat în școlile teologice și pe care le împlinesc, iată,  în viața de slujire.
      

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator