Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Șantierul clopotniței (IV)
Pr Gabriel Toma: 10-10-2015 03:01:42 in Misiune
   Trecând timpul necesar consolidării betonului în cofraj (21 de zile), s-au reluat lucrările la clopotnița bisericii filii prin îndepărtarea cofrajului celor doi stâlpi verticali și prin realizarea umpluturii de pământ compactat, peste fundația din beton armat. Acest episod a fost ușurat de proprietarii societății Mireatrans S.R.L, prin punerea la dispoziție a unui utilaj specific, mânuit cu multă pricepere de enoriașul Florin S. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator