Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Săptămâna vizitelor pastorale de toamnă, ziua a patra
Pr Gabriel Toma: 04-09-2015 07:16:56 in Misiune

   Pregătiri pentru nuntă. Părinții miresei au pregătit, pentru participanții la masa bucuriei, mărturii, sub forma unor delicate iconițe ale Maicii Domnului. În speranța că vinul cel bun va fi dăruit și tinerilor ce vor primi Sfânta Taină a Cununiei, Maica Domnului este invitată în viața și familia lor, ca un reazem tare în purtarea crucii vieții de familie.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator