Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Recunoștință și jertfă
Pr Gabriel Toma: 09-08-2015 06:52:15 in Misiune
   Ca mulțumire pentru împliniri familiale și ca jertfă de recunoștință, Tudorel și Viorica, o familie creștină din parohie, întoarsă dintr-un voiaj de vacanță, a dăruit bisericii parohiale pentru uzul liturgic o cățuie și un flacon cu mir achiziționate de la vestita mănăstire Meteora. Duminităcă, 9 august 2015, după Sfânta Liturghie, s-a afierosit vasul pentru tămâiere.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator