Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Sfântul Pantelimon- mulțumiri și rugăciuni fierbinți
Pr Gabriel Toma: 28-07-2015 05:22:28 in Misiune
   

   Profitând de faptul că singurul enoriaș al Parohiei Plevna ce poartă numele Sfântului Pantelimon locuiește în sătucul de 25 de case Valea Rusului, acesta având și responsabilități de consilier parohial și epitrop, slujba de pomenire a Marelui Mucenic și Doctor fără de arginți Pantelimon, din 27 iulie 2015 s-a desfășurat în bisericuța din Valea Rusului.
   Credincioșii ce au participat la rugăciunea în comun au îndreptat rugăciuni de laudă către Dumnezeu pentru sfinții Săi, mijlocind la sfântul serbat astăzi pentru tămăduirea unui membru important din familia enoriașului sărbătorit, supus la încercarea bolii.
   La sfârșitul slujbei, s-a oficiat Te-Deum de mulțumire pentru ziua numelui, preotul oferind tuturor celor prezenți iconițe.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator