Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
De nu se va naşte cineva din apă şi din Duh, nu va putea să intre în împărăţia lui Dumnezeu.
Pr Gabriel Toma: 05-07-2015 12:58:57 in Misiune
    Comunitatea parohială este îmbrăcată în sărbătoare, căci primește în rândurile sale un nou membru. Copilașul adus la biserică se va adăuga la numărul celor ce cred în Dumnezeu, respectând înțelepciunea  patristică „nu poate avea pe Dumnezeu ca Tată, cine nu are Biserica, drept Mamă”.
    Răspunderea comunității, și îndeosebi a nașilor și părinților, este foarte mare, căci viața dumnezeiască primită de copil nu se poate dezvolta fără mărturia și exemplul concret al celor din jur.
    

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator