Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Parohii înfrăţite prin școala rugăciunii, seminarişti înfrăţiţi la şcoala teologică
Administrator: 19-06-2015 03:25:10 in Misiune
Îndătinata rânduială a Sfântului Maslu de obşte, desfăşurat, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în parohiile Plevna şi Nucetu, a cunoscut astăzi, 19 iunie 2015, o nouă etapă de parcurs duhovnicesc prin participarea fiilor satelor Plevna şi Nucetu (ce în acest an au încheiat cu succes studiile seminariale desfăşurate la Seminarul Teologic din Slobozia) la rânduiala de rugăciune.
La iniţiativa preoţilor slujitori, ce au prezentat, cu titlu demonstrativ, la sfârşitul slujbei un cuvânt de învăţătură, tinerii Ilie şi Cătălin s-au angajat ca la următoarele întâlniri pentru Sfântul Maslu, să-şi dovedească priceperea şi cunoştinţele nu doar în latura slujirii prin muzică psaltică ci şi în alcătuirea şi prezentarea către credincioşi a catehezelor tematice.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator