Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Școala Plevna, serbarea sfârşitului de an şcolar
Pr Gabriel Toma: 19-06-2015 02:45:50 in Misiune
Anul şcolar 2014- 2015 s-a încheiat şi la Şcoala Primară Plevna în mod oficial prin tradiţionala festivitate de premiere ce a urmat spectacolului artistic, prezentat, cu emoţie, părinţilor, bunicilor şi fraţilor mai mari. Copiii au recitat, au spus glume şi ghicitori, au cântat, devenind chiar şi personaje ale unei scenete umoristice.
Rodul muncii didactice ale doamnelor profesoare cu micii elevi sunt foarte mulţumitoare, rezultatele elevilor din clasele a II-a şi a IV-a la evaluarea naţională dovedind multă muncă şi implicare a tuturor partenerilor procesului educativ.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator