Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Duminica a doua a Marelui Post
Administrator: 04-03-2018 07:34:30 in Misiune

  În duminica a doua a Marelui Post din 2018, dedicată pomenirii Sf Grigorie Palama, s-a oficiat Liturghia Sfântului Vasile cel Mare în care, potrivit rânduielii, s-au afierosit şi sfințit Darurile euharistice pentru Liturghia din ziua Sfinților 40 de Mucenici (9 martie).
  La sfârşitul slujbei s-a desfăşurat colecta pentru Fondul Central Misionar, strângându-se suma de 102 lei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator