Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Toată nădejdea e la Dumnezeu
Administrator: 26-01-2018 09:13:12 in Misiune

    „Maslul e leac al Domnului. Şi mai mult nu discutaţi. Toată nădejdea desigur e la Dumnezeu. În El să vă lipiţi, cântând „miluieşte-mă”. Deci taina trebuie să ne ajute să ne liniştim în Domnul, dar pace nu este în indiferenţă ori nelinişte, ci aceasta e pacea autentică cu rugăciune şi chiar cântând Domnului „miluieşte-mă”. (Sf Teofan Zăvorâtul)
   Noi trebuie să punem încrederea totală, conform sfaturilor Sf. Părinţi, toată nădejdea în adevăratul Doctor şi Vindecător al neputinţelor duhovniceşti şi trupeşti- Hristos Mântuitorul. Iar Taina Maslului face pe credincioşi apţi milei dumnezeieşti, îi învredniceşte de a îndepărta păcătoşenia naturii umane, ca să intre în Împărăţia Cerurilor, după cuvântul Apostolului Pavel: „Însuşi Dumnezeul păcii să vă sfinţească pe voi desăvârşit şi întreg duhul vostru şi sufletul şi trupul să-şi păzească, fără prihană, întru venirea Domnului nostru Iisus Hristos”. (I Tes.5.23).
    Cu gând de rugăciune și în atmosferă de cântare și pietate, vineri, 26 ianuarie 2018, în biserica parohială s-a oficiat Taina Sfântului Maslu.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator