Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Evaluarea parteneriatului Școală- Biserică (2016- 2017)
Administrator: 01-10-2017 08:54:32 in Misiune
     Activitățile extrașcolare și în parteneriat Școala Plevna- Parohia Plevna, desfășurate în anul școlar 2016- 2017 , urmărind întărirea colaborării şcoală-parohie; organizarea unor acţiuni concrete între cele două instituţii; desfăşurarea periodică a unor concursuri, dezbateri, activităţi cu conţinut religios, cu caracter caritabil, s-au concretizat în următoarele activități:

  1. Ora de religie în mijlocul comunității rugătoare
  2. Concurs de colorat
  3. Și copiii de la sate știu mânca frumos, excursie la cofetărie
  4. Marșul pentru viață
  5. Copiii preșcolari prăznuiesc primăvara
  6. Pelerinaj
  7. Excursie în parcul municipal,
  8. Prăznuirea zilei Copilului, 
  9. Școala din vacanță.
    Pe baza acestor exerciții de colaborare s-a socotit util ca și pentru anul școlar 2017- 2018 să se încheie un nou protocol pentru parteneriat.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator