Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Încredere totală
Administrator: 10-08-2017 11:19:54 in Misiune
      Miercuri, 9 august 2017, la înjumătățirea postului Adormirii Maicii Domnului, în biserica parohială s-a oficiat taina Sfântului Maslu.
 Cântând „De mila Ta, Stăpâne, este plin tot pământul; pentru aceasta, cu untdelemnul Tău cel dumnezeiesc fiind unşi astăzi, cerem cu credinţă să ni se dea nouă mila Ta cea mai presus de minte”, cei ce ne-am rugat am avut prilejul să exersăm încrederea în Dumnezeu.
    „Noi trebuie să punem încrederea totală, conform sfaturilor Sf. Părinţi, toată nădejdea în adevăratul Doctor şi Vindecător al neputinţelor duhovniceşti şi trupeşti - Hristos Mântuitorul. Iar Taina Maslului face pe credincioşi apţi milei dumnezeieşti, îi învredniceşte de a îndepărta păcătoşenia naturii umane, ca să intre în Împărăţia Cerurilor, după cuvântul Apostolului Pavel: „Însuşi Dumnezeul păcii să vă sfinţească pe voi desăvârşit şi întreg duhul vostru şi sufletul şi trupul să-şi păzească, fără prihană, întru venirea Domnului nostru Iisus Hristos”. (I Tes.5.23).”

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator