Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Școala din vacanță (II)
Pr Gabriel Toma: 05-08-2017 10:49:53 in Misiune
    A doua întâlnire catehetică din prima săptămână a ultimei luni de vară, 4 august 2017, a fost dedicată exersării și dobândirii deprinderii de a utiliza Sfânta Scriptură.
    Sub pretextul completării unui joc de cuvinte încrucișate, în care definițiile- cu trimitere biblică- omiteau un cuvânt, copiii și-au însușit abilitatea de a identifica un text biblic pe baza referinței standard: carte, capitol, verset.
    Apoi atmosfera s-a mai relaxat, cele două echipe, albastră și roșie, concurând cu multă dăruire pentru găsirea Comorii piraților.     A câștigat echipa roșie.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator