Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Împreună cu sfinții pe calea postului (III)
Administrator: 05-08-2017 12:07:48 in Misiune
 3 august 2017, a treia zi a postului Adormirii Maicii Domnului, este ziua de pomenire a sfintei cuvioase Teodora din Tesalonic. Pilda vieții sale de credință, ascultare şi smerenie în viața de căsnicie şi în cea de mănăstire a fost actualizată prin citirea, în biserica parohială, a acatistului. 
 Apoi s-a rostit Rugăciunea de intercesiune.
 La partea învățătorească a adunării de rugăciune s-a citit despre milostenie şi despre fapta bună.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator