Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Titluri noi pentru biblioteca parohială
Administrator: 18-06-2017 07:17:51 in Misiune

  Pastorația tinerilor constituie răspunsul comunității creștine față de nevoile tinerilor și împărtășirea darurilor unice ale tinerilor către întreaga comunitate, dar și transferarea bagajului de credință și etos creștin către generațiile ce vor deveni în scurt timp „prezentul” Bisericii. Ea se adresează tinerilor atunci când comunitatea creștină în ansamblul ei își exercită matur rolul pastoral de a întâmpina nevoile tinerilor. În acest cadru misionar, biblioteca parohială pune la îndemână informații care lipsesc de cele mai multe ori din orizontul veacului acestuia.

 De câteva zile, patrimoniul cultural al Bibliotecii parohiale, înmagazinat în tipărituri, s-a îmbogățit cu trei titluri, de mare actualitate pastorală și catehetică privind misiunea către tineretul creștin:

  • Decalogul femeii
  • Daruri pentru tot anul
  • Rugăciunile părinților pentru copiii lor

 


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator