Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Clopoțelul sună ultima oară
Administrator: 15-06-2017 09:44:16 in Misiune

Clopoțelul sună
Ultima oară.
Se-ncheie încă
Un an de școală. 
Lăsăm în urmă
Griji și probleme. 
Vacanța vine
Cu alte teme. 
Teme de joacă
Și teme de vis. 
Orice ne dorim
Ne e permis. 
Mergem la scaldă,
În pomi urcăm. 
Știm noi ce-nseamnă
Să ne jucăm! 

 În mod tradițional pentru România, vacanța mare începe la 15 iunie. Și în anul 2017, această zi a adunat comunitatea noastră la prăznuirea serbării de sfârșit de an școlar, la Școala Primară.

 Copiii au intonat cântece și au recitat poezii în care au transmis din plin bucuria, candoarea. emoția specifice vârstei.

 Este de reținut că în cadrul parteneriatului dintre parohie și școală, în anul școlar ce tocmai s-a încheiat, s-au desfășurat mai multe evenimente artistice, distractive, educative, comunitatea bisericească sprijinind instituția școlară cu material didactic și jucării, iar copiii cei mai harnici la învățătură au fost recompensați cu participarea la o excursie în municipiul Slobozia.

  


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator