Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rânduieli de post duhovnicesc
Administrator: 12-06-2017 10:09:32 in Misiune

 În Postul Sfinților Apostoli din anul 2017, în prima săptămână, slujirea duhovnicească se va desfășura în fiecare zi, la ora 9, în biserica parohială, unde va avea loc un program de rugăciune obștească și, în continuare, activitate de catehizare în legătură cu aspectele duhovnicești ale postirii.

 În săptămâna a doua a postului vor avea loc vizite pastorale în enorie.

 În ultima săptămână a postirii se va oficia, la biserică, Taina Mărturisirii pentru Împărtășirea în sinaxa liturgică. Sfânta Euharistie va fi dusă și la casele credincioșilor care nu mai pot veni la biserică.

  


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator