Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Lucrare gospodărească de primăvară
Administrator: 15-05-2017 09:03:46 in Misiune
 Ca pământul care răsare ierburi, şi ca o grădină în care sămânţa încolţeşte, aşa Domnul Dumnezeu va face dreptatea să răsară, şi înaintea tuturor neamurilor preaslăvirea Sa. (Isaia 61, 11)

 Imaginea rodniciei pământului, binecuvântat de Creator, este un exemplu dar și o pildă a lucrării cerești, proniatoare. La aceasta au cugetat enoriașii, ce, cu multă dragoste, au adus jertfă Domnului din timpul și din uneltele lor, solicitați pentru înfrumusețarea curții bisericii parohiale. Ploile abundente ale lunii mai 2017 au produs o explozivă dezvoltare a ierburilor, hrănite din mănosul cernoziom cicolatiu al Bărăganului. În aceste condiții lucrarea de cosire a ierburilor a fost o dovadă de iubire a frumuseții casei Domnului.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator