Departe cu trupul dar aproape cu duhul
Administrator: 23-04-2017 10:35:32 in Misiune
  Legată cu dragoste de bunici și de comunitatea parohială, la care, în timpul vacanțelor, tânăra Florentina, copil fiind, petrecea cele mai frumoase zile „în casa bunicilor”, mai cu seamă în timpul vacanțelor de Paști, când alături de aceștia trăia trăia fiorul religios și participa la slujbele din Săptămâna Mare și de cea Luminată, ajunsă acum la vârsta maturității și aflată în diaspora, nu uită oamenii și locurile Bărăganului.
  Ca dovadă a permanenței sentimentului, din depărtare a trimis în dar bisericii, prin bunicii evlavioși și plini de dragoste, o icoană a Domnului Iisus și un minunat ghiveci cu plantă decorativă.
   Binecuvântează Doamne pe cei ce iubesc podoaba casei Tale!