Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Pelerinaj pământesc spre cer
Administrator: 20-04-2017 09:42:05 in Misiune
 Procesiunea cu Icoana Maicii Domnului, desfășurată în Slobozia, miercuri 19 aprilie 2017, dincolo de manifestarea de credinţă şi de cinstire a Maicii Fecioare, este o binecuvântată posibilitate de a înţelege mai bine că omul de azi– în pelerinajul său pământesc– nu este părăsit, nu este singur, ci este susţinut de ajutorul nevăzut al comuniunii sfinților. Prin urmare, în pelerinaj, Dumnezeu și omul se caută reciproc și se întâlnesc în mod spontan și misterios.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator