Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Gustati toți din ospățul credinței
Administrator: 17-04-2017 05:37:32 in Misiune
  Cu Crucea Ta al şters blestemul pomului, cu îngroparea Ta ai omorât stăpânia morţii şi cu scularea Ta al luminat neamul omenesc. Pentru aceasta, strigăm Tie: Făcătorule de bine, Hristoase Dumnezeul nostru, slavă Ție!
 
   La miezul nopții pascale, primind și ținând în mâini Lumină Sfântă de la Ierusalim, dreptslăvitorii creștini s-au bucurat de biruința Împăratului nemuritor asupra morții și a iadului. 
   Ascultând pastorala chiriarhală au aprofundat misterele credinței.
 Hrănindu-se cu leacul nemuririi s-au prezentat lui Dumnezeu ca „preoție aleasă, neam sfânt, popor agonisit de Dumnezeu”
    

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator