Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Sfânta şi Marea zi Vineri: lectia iubirii
Administrator: 16-04-2017 09:23:20 in Misiune
 Obiectul central al Pătimirii Domnului, dincolo de caracterul expiator al acestei jertfe de bunăvoie, este acela că Dumnezeu a vrut să se slujească de suferinţa umană pentru a ne arăta dimensiunile dragostei Sale pentru noi, căci, cum se ştie, nu cuiele l-au ținut pe Hristos pe Cruce, ci doar această dragoste. Dumnezeu ştia că oamenii cred cu greu că sunt iubiţi de cineva care nu se sacrifică pentru ei ci doar le vorbeşte despre sacrificiu. 
 Ascultând şi participând la cântarea Deniei Prohodului, enoriaşii au mărturisit această iubire dorind a da un răspuns duhovnicesc pe placul Domnului.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator