Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Liturghia Sfântului Grigorie- slujire cu dăruire
Administrator: 12-04-2017 11:16:07 in Misiune
  Fiind o slujbă ce se săvârșește exclusiv în timpul zilelor comune din cursul săptămânilor Postului Mare, Liturghia Sfântului Grigorie Dialogul, prin rânduiala oarecum deosebită, solicită din partea colaboratorilor preotului: cântăreț și paracliser, cunoștințe specifice de tipic și dedicare în slujire. 
  Parohia Plevna, binecuvântată de Dumnezeu cu buni cântăteți bisericești dar și cu țârcovnici dedicați slujirii, a fost un loc duhovnicesc în care de multe zeci de ani, acest diamant al tradiției liturgice a strălucit lumina lui Hristos asupra tuturor credincioșilor adunați în sinaxă.
  Miercuri, 12 aprilie 2017, a fost ultima zi din postul Mare, în care s-a mai putut sluji această sfântă și Dumnezeiască Liturghie.
  

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator