Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Bucură-te, înduplecătoare caldă!
Administrator: 01-04-2017 07:57:31 in Misiune
  Vineri, 31 martie 2017, Denia Imnului Acatist, s-a oficiat în biserica filiei Valea Rusului. La sfârșitul slujbei cuvântul de învățătură s-a referit la rostul Deniei cu Imnul Acatist dar și la ajutorul pe care Sfânta Născătoare de Dumnezeu ni-l dăruiește în împlinirea călătoriei Sfântului și Marelui Post.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator