Rugăciune spre îndepărtarea ghimpelui din trup
Administrator: 29-03-2017 03:49:35 in Misiune

În Taina Sfântului Maslu, Hristos Domnul continuă lucrarea de vindecare pe care o realizase odinioară pentru omul paralizat din Capernaum sau pentru orbul din naştere pe care îl trimisese să se spele în scăldătoatea Siloam.

Toată Evanghelia vesteşte că Iisus (Yeshua= vindecător, tămăduitor) este cu adevărat Mântuitorul, Medicul capabil să vindece orice om de slăbiciunile şi de infirmităţile sale.

Cu această credință, miercuri, 29 martie 2017, cei prezenți la rugăciunea din biserica parohială s-au încredințat cercetării Domnului, nădăjduind că cererea stăruitoare pentru vindecarea de bolile cele ascunse şi rugăciunea de îndepartare a "ghimpelui din trup" sunt în conformitate cu planul pentru noi al lui Dumnezeu.