Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Înjumătățirea Postului: Sfânta Liturghie
Administrator: 23-03-2017 07:31:56 in Misiune
 „În mijlocul pămîntului ai răbdat Cruce şi patimă, Îndurate, tuturor nepătimire şi răscumpărare dăruind. Pentru aceasta astăzi la injumătăţireă postului, toţi o punem înainte spre închinăciune şi cu bucurie o sărutăm, ca să. ne învrednicim toţi a vedea Patimile Tale şi Învierea cea de Viaţă purtătoare, luminaţi fiind cu dumnezeieşti virtuti, Cuvinte al lui Dumnezeu, unule mult Milostive.
  Venerând Sfânta Cruce, pusă spre închinare în mijlocul bisericii, în ziua înjumătățirii postului (22 martie 2017), s-a oficiat, în biserica filie, Liturghia Sf Grigorie Dialogul. Puținii credincioși care viețuiesc în această localitate bucurându-se, în Domnul, de slujbele desfășurate în ctitoria de veșnică pomenire a fraților Tănăsescu, Constantin și Dumitru.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator