Înjumătățirea Postului: Sfânta Liturghie
Administrator: 23-03-2017 07:31:56 in Misiune
 „În mijlocul pămîntului ai răbdat Cruce şi patimă, Îndurate, tuturor nepătimire şi răscumpărare dăruind. Pentru aceasta astăzi la injumătăţireă postului, toţi o punem înainte spre închinăciune şi cu bucurie o sărutăm, ca să. ne învrednicim toţi a vedea Patimile Tale şi Învierea cea de Viaţă purtătoare, luminaţi fiind cu dumnezeieşti virtuti, Cuvinte al lui Dumnezeu, unule mult Milostive.
  Venerând Sfânta Cruce, pusă spre închinare în mijlocul bisericii, în ziua înjumătățirii postului (22 martie 2017), s-a oficiat, în biserica filie, Liturghia Sf Grigorie Dialogul. Puținii credincioși care viețuiesc în această localitate bucurându-se, în Domnul, de slujbele desfășurate în ctitoria de veșnică pomenire a fraților Tănăsescu, Constantin și Dumitru.