Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cronicile vizitelor pastorale (III)
Administrator: 21-03-2017 09:34:14 in Misiune
 Schimbarea climei la nivel global s-a manifestat în iarna ce tocmai s-a încheiat, doar printr-o singură ninsoare, nu în cantitatea așteptatăde agricultori, dar care grație unor temperaturi forarte scăzute, ce au persisat săptămâni întregi,s-amenținut ca o plapumă deasupra ogoarelor. 
  Aflată la marginea dinspre miazănoapte a localității noastre, casa familiei Petrescu,  Nicolae și Victoria, a fost ca o primă stavilă în calea viscolului de iarnă. Troianul format atunci, înalt de 2, 5 metri, încă se topește sub puterea razelor soarelui.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator