Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Primăvara este o stare de spirit
Administrator: 13-03-2017 11:32:47 in Misiune

  Vizitele pastorale în enorie dezvăluie, alături de starea vieții fiecărui creștin, și aspectele gospodărești în care se implică. Spre pildă, mătușa Mărioara pregătește deja noua „campanie de primăvară” pentru straturile din grădina de legume.   Deși nu mai este în putere să facă treburi, „ca în tinerețe”, participă la activitățile casnice cu toată dăruirea. Semințele de tomate au germinat într-un procent foarte mare. Va urma, în scurt timp operația de repicare.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator