Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cercetarea bolnavilor- lucrare pastorală încurajată de post
Administrator: 10-03-2017 10:30:23 in Misiune

În săptămâna a doua a Postului Mare, ținându-se seama de pogorămintele de care beneficiază în perioadele de post cei vârstnici şi suferinzi, s-a desfăşurat în parohie lucrarea de vizitare a creştinilor ce nu mai pot veni la biserică, spre împreunărugăciune, imbărbătare, dezlegare și hrănire cu Adevărata mâncare şi băutură duhovnicească. Această serie de vizite pastorale exprimă nu doar împlinirea unei fapte de virtute poruncită de Mântuitorul Iisus ci dovedeşte în fapt actualitatea practicii bimilenare a Bisericii, aceea de a avea mereu în vedere pe cei ce se află în stare de lipsă, suplinind cupa amară a suferinței cu mângâierea care vine de Sus.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator