Canonul Sf Andrei Ierusalimiteanul
Administrator: 02-03-2017 07:56:00 in Misiune
Miercuri, 1 martie 2017, a treia zi a Canonului Sfântului Andrei Criteanul, rânduiala pavecerniței s-a desfăşurat în biserica parohială. Conform rânduielii postului, la sfârşitul slujbei s-a rostit rugaciunea Sf Efrem Sirul însoțită de închinăciuni şi metanii. Doamne şi Stăpânul vieții mele, duhul trândăviei, al grijii de multe, al iubirii de stăpânire şi al grăirii în deşert nu mi-l da mie, Iar duhul curăției, al gândului smerit, al răbdarii şi al dragostei dăruieşte-l mie, slugii Tale. Asa, Doamne, Împărate, dăruieşte-mi ca să-mi văd greşalele mele şi să nu osândesc pe fratele meu, că binecuvântat eşti în vecii vecilor. Amin.