Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ziua porților deschise
Administrator: 27-02-2017 09:41:20 in Misiune
  Duminică, 26 februarie 2017, după ce a fost adus la împartăşit de către bunici, micuțul Ionuț s-a arătat dornic să intre în Sfântul Altar, acel loc tainic „în care preotul vorbeşte între patru ochi cu Dumnezeu”. Cu acest binecuvântat prilej, ochii lui micuți au privit la sfintele vase de la proscomidiar, la cădelnița fumegând miros de bună mireasmă, la crucea Rastignirii ce domină Sfânta Masă. La plecare a primit iconiță, şi dulciuri. Această primă cateheză din viața lui va păstra in suflet amintiri de nesters.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator