Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cod roşu de viscol în ziua Bobotezei
Administrator: 07-01-2017 11:38:08 in Misiune

  La Sfânta Sărbătoare a Arătării Domnului sau Bobotezei (6 ianuarie 2017) partea de sud-est a țării noastre a fost supusă unui viscol deosebit de puternic, furtuna de zăpadă producând avarii la rețeaua electrică, la locuințe şi la acareturile gospodăreşti. Pentru evitarea producerii unor inerente cazuri de înzăpezire a mijloacelor de transport, DN 3, ce străbate satul nostru, a fost închis de autorități. În ciuda condițiilor foarte nefavorabile, credincioşii au participat la slujba Sfintei Liturghii şi la Sfințirea apei, desfăşurate în interiorul bisericii.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator