Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Hristos m-a îndumnezeit întrupându-se
Administrator: 19-12-2016 09:29:41 in Misiune

 Vestea cea bună, "astazi vi s-a născut Mântuitor", a întrupării Cuvântului (ca premisă a mântuirii oamenilor), reactualizată anamnetic în timpul vizitelor pastorale pentru Crăciunul anului 2016, a fost adusă cu bucurie şi micilor şcolari din parohie, care în timpul orei de religie au participat la cinstirea evenimentului duhovnicesc.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator